Loading...

Afghanistan

APA-LOGO-Final

Donate Now

×
×

«حتا در جنگ هم زندگی جریان دارد»

آیا شما یک عکاس افغان هستید؟ آیا شما دنبال یک فرصت خوب و متفاوت برای نمایش دادن عکس‌های خود ازافغانستان هستید؟ آیا می‌خواهید برنده جایزهٔ نقدی شوید؟

پس همین حالا به نمایشگاه عکس «حتی در جنگ هم زندگی جریان دارد» آثار خود را ارسال کنید. انجمن عکاسان افغانستان با همکاری مرکز بین‌المللی ژورنالیسم و رسانه این نمایشگاه را در کابل و اسلو برگزار می‌کند.

به تعداد ۴۰ عکس برای این نمایشگاه برگزیده می‌شود که به ۳ عکس برتر جایزهٔ نقدی پرداخت خواهد شد. هم‌چنان، ۴۰ عکس انتخاب‌شده بسته‌بندی شده و همراه یک گواهی‌نامه به عکاسان برگردانده می‌شود.دنبال چگونه آثار استیم؟

عکس‌هایی از افغانستان که در جریان ده سال اخیر گرفته شده باشد، مردم‌محور باشد، زندگی روزمره مردم را به تصویر بکشد، و نیز عکس‌هایی از مردم که در بخش‌های مختلف مصروف کار استند و برای حمایت و همکاری با جامعهٔ خود فعالیت می‌کنند. عکس‌ها می‌توانند پرتره و یا نیز مناظر باشند.شرایط پذیرش:– عکاس‌های افغان که در افغانستان یا خارج از کشور زندگی می‌کنند.– ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته باشند.– مالکیت اثر و حق کاپی‌رایت آن بصورت کامل متعلق به خودش باشد؛ در صورتی که اثر مشترک باشد، اجازهٔ جانب دیگر حتمی است.– بتواند در صورت برگزیده شدن عکس‌هایی اصلی را با کیفیت بالا برای نمایشگاه تحویل دهد.

– باید رضایت و اجازهٔ لفظی یا مکتوب از کسانیکه در عکس به تصویر کشیده شده، داشته باشند.رهنمود تحویل آثار:

علاقه‌مندان می‌توانند موارد فهرست‌شده را در یک بسته به این ایمیل ارسال کنند: submit@afghanistanpa.orgمواردی که باید تحویل داده شود:– درخواست‌نامه– ۱ تا ۱۰ عکس با توضیحیه. توضیحیه باید شامل این موارد باشد: ۱) نام و عنوان افراد موجود در عکس، ۲) تاریخ و موقعیت عکس، ۳) توضیح مختصر عکس، و ۴) نام عکاس.

– عکس‌ها باید در فورمت جی‌ای‌پی‌جی باشند و نام‌گذاری آنها بصورت مسلسل باشد. مثلا: AD-001, AD-002. اندازهٔ عکس‌ها باید حد اقل ۷۲ ریزولوشن و ۱۵۰۰ پیکسیل باشد.

آخرین مهلت ارسال آثار ۲۱ حمل ۱۴۰۰، ساعت چهار عصر به وقت کابل است. عنوان ایمیل باید این باشد: «If there is a war, there is still life».  ایمیل‌هاییکه این عنوان را نداشته باشند یا بسته ناتکمیل باشند، در نظر گرفته نمی‌شوند.

نوت: به عکاسان خانم سفارش می‌شود که از این فرصت استفاده نمایند.

نمایشگاه عکس «حتا در جنگ هم زندگی جریان دارد» با ابتکار سفارت افغانستان در ناروی و با حمایت سفارت ناروی در افغانستان، انستیتوت صلح ایالات متحده آمریکا، دانشگاه مرکزی اسلو (OsloMet)، بنیاد بیان آزاد (اسلو)، و با هم‌کاری مؤسسه‌ی نی برگزار خواهد شد.